پسماند خشک بدهید، بیمه آتش سوزی بگیرید

پسماند خشک بدهید، بیمه آتش سوزی بگیرید

به گزارش افکارنیوز، طرح "بیمه در ازای پسماند" در منطقه ۲۲ به صورت پایلوت اجرا می‌شود. در این طرح، هرشهروند در ازاء تحویل پسماند خشک خود به ارزش ریالی مصوب سازمان مدیریت پسماند شهر تهران به میزان حداقل ۱۰۰ هزار ریال، می‌تواند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال از خدمات و پوشش‌های بیمه آتنش سوزی برای منازل و یا اسباب و اثاثیه منزل خود بهره‌مند شود.

همچنین هر شهروند می‌تواند در حساب دفتری خود با افزایش میزان پسماند تحویلی به خدمات و پوشش‌های دیگر بیمه‌ای مانند بیمه زلزله، بیمه نامه‌های خودرو و حتی بیمه نامه‌های سرمایه گزاری دسترسی داشته باشد.

در بخش شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی، پس از آموزش شهروندان و سرایداران مجتمع‌ها، این مجموعه‌ها می‌توانند از بیمه نامه‌های مسئولیت، آتش سوزی و بیمه‌های آسانسور که سالانه هزینه‌های بسیار زیادی بر آنان تحمیل می‌کند، بهره‌مند شوند.

تا به امروز تعداد ۲۴۷ شهروند منطقه برای شرکت در طرح پسماند=بیمه در غرف بازیافت سطح منطقه ثبت نام و در حدود ۹۰ میلیارد ریال میزان پوشش بیمه‌ای ارائه شده به اموال شهروندان در قالب بیمه‌های آتش سوزی و زلزله بوده است.

در طی بیش از ۲ ماه از شروع اجرای عملیاتی این طرح بیش از ۳۸ میلیارد تومان از اموال ساکنین و شهروندان منطقه تحت پوشش انواع بیمه نامه‌های آتش سوزی، سیل، زلزله، صاعقه منازل مسکونی، اداری و تجاری و انواع بیمه نامه خودرو و بیمه زنان بی سرپرست و بانوان خانه‌دار در ازاء تحویل پسماندخشک قرار گرفته است. صدور این تعداد بیمه‌نامه در طی کمتر از ۳ هفته عملیاتی شدن طرح، نقطه عطفی در حمایت از طرح‌های مشارکتی در سطح منطقه بوده است.